Skip Navigation
 

SLUŽBY - NABÍDKA

POVINNÉ RUČENÍ (POV - odpovědnost za újmu způsobenou provozem vozidla)

Odborně odpovědnost za újmu způsobenou provozem vozidla. Jedná se o zákonný produkt tzn. v případě, kdy není deponována/uložena registrační značka (RZ) na odboru dopravy při městském úřadu, tak musí být vozidlo s RZ pojištěno !!!!


Nabídky jednotlivých pojišťoven se liší především ve vedlejších službách jako je asistenční služba, připojištění oken, apod. Také ovšem v rychlosti přidělování bonusu za bezeškodní roky provozu ( většinou bonus 5% za rok, u některých pojišťoven i 10% za rok) nebo v odečítání bonusu odborně malusu (u většiny pojišťoven – 10% za pojistnou událost, u některých i – 15% za pojistnou událost).

Zatím jsem nikdy nenarazil na klienta, který by četl všeobecné pojistné podmínky povinného ručení. I zde jsou ovšem nemalé rozdíly. V současné době v podstatě všechny pojišťovny mají možnost automaticky při zpracování nabídky bonus stáhnout a vložit ho do kalkulace, případně rovnou do pojistné smlouvy !!! Klient nemusí nic dokládat.


Nabídka s doporučením umístění této pojistky k jedné max. 2 pojišťovnám je z mé strany zdarma. Za komplexní nabídku povinného ručení včetně různých možných dodatkových připojištění a zjištěním bezeškodného průběhu klienta až od 10 pojišťoven (Česká pojišťovna, Kooperativa, Allianz, Česká podnikatelská pojišťovna, Generali, UNIQA, Direct, AXA, Slavia, ČSOB a Wüstenrot pojišťovna) účtuji zálohově 500,-Kč, které v případě následné realizace tohoto produktu rádi vrátím. Jelikož se jedná ve většině případů o tak zvané segmentované pojištění (vliv na cenu má například adresa trvalého bydliště, věk pojistníka, poměr kW a celkové hmotnosti vozidla, stáří vozidla atd.) prosím o vyplnění níže uvedeného dotazníku.


I u povinného ručení by mělo platit vybrat radši známější větší pojišťovnu přestože je o něco dražší. Důvodem je rychlejší likvidace, více smluvních servisů apod. V opačném případě Vám může poškozený znepříjemňovat život telefonáty. Nutit Vás k odškodnění z Vašich úspor ( což není správné ) apod.


K povinnému ručení doporučuji vždy připojistit čelní, nebo všechna skla, zvážit příplatek za lepší asistenční službu apod.


Pro zpracování nabídky, prosíme vyplnit tento dotazník :
 
 
« jdi zpět|tisk