Skip Navigation
 

SLUŽBY - NABÍDKA

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Většina z nás při cestě do zahraničí tuto pojistku správně sjednává. Důležitou věcí je existence telefonního čísla na NONSTOP asistenční službu v českém jazyku.


Mnozí mají pojištění jako součást nějaké platební karty, ale často nevědí kam zavolat, jaká je výše pojistných částek apod. Vaše zdravotní pojišťovna má ze zákona povinnost zaplatit za zdravotní úkon v zahraničí min. částku, která by byla hrazena české nemocnici. V západních zemích to bývá však nedostačující a v horských oblastech se do toho nepočítá vyprošťování horskou službou, převoz vrtulníkem apod.(např.Slovensko).
Velmi důležitou součástí tohoto pojištění je odpovědnost za škodu způsobenou v zahraničí Vámi, Vašimi dětmi třeba jako chodcem či cyklistou, lyžařem někomu jinému apod. Mnoho pojišťoven pojišťuje u odpovědnosti jen škodu na zdraví či na věci a zapomíná na škodu finanční (např. ušlý zisk po zranění jiné osoby, rozdíl mezi nemocenskou a čistým příjmem Němce, Švýcara bývá velmi výrazný !!! ).


Je vhodné připojistit i Vaše zavazadla (např. sportovní potřeby), protože se krade už všude na světě. Je to pojištění velmi levné, přestože některé věci jsou pojištěny i v rámci Vaší pojistky domácnosti v ČR !!!


Opět Vám rád doporučím vhodnou pojišťovnu, potřebuji potom ovšem od Vás následující informace:
- počet a rok narození cestujících osob
- země, do kterých cestujete
- jakou sportovní činnost tam budete vykonávat (i např.turistika nad 2 500 m.n.m)
- v jaké hodnotě povezete zavazadla (popř.jaká jsou-li drahá, např.elektronika, sportovní potřeby jako surf, padák, loď apod.)

Pro zpracování nabídky, prosíme vyplnit tento dotazník :
 
 
« jdi zpět|tisk